Dzięki deskom elewacyjnym James Hardie nie musisz myśleć o konserwacji elewacji

Dzięki deskom elewacyjnym James Hardie nie musisz myśleć o konserwacji elewacji

Drewno jest doskonałym materiałem na okładziny elewacyjne, ale wymaga pielęgnacji i regularnego malowania, aby zachować jego dobry wygląd nawet po wielu latach. Producenci farb i lakierów co roku wprowadzają nowe, ciekawe rozwiązania, ale jeszcze nie udało im się pokonać słońca, wody czy mrozu. Dlatego co 3 do 5 lat nie wystarczy wziąć pędzel do ręki - lub zatrudnić malarza - i odnowić warstwę ochronną boazerii. Oba rozwiązania kosztują, a w pierwszym przypadku oprócz kosztów materiałów trzeba liczyć się z własną słabnącą siłą. To, co wydaje się oczywiste w wieku 30 lat, nie jest już takie proste w wieku 50 lat i nie będzie łatwiejsze za kolejne 10 lat.
 
Z powyższych względów okładziny z cementu włóknistego James Hardie, a konkretnie deski elewacyjne HardiePlank® i płyty elewacyjne HardiePanel®, to idealny wybór. Materiały te są dostępne na rynku od 38 lat i w tym czasie niezawodnie wykazały swoje deklarowane zalety. Specjalna formuła gwarantuje specyficzne i atrakcyjne dla właściciela domu właściwości materiału.
 
Cement włóknisty James Hardie® jest odporny na uderzenia, ogień, insekty i warunki pogodowe
Płyty z cementu włóknistego  James Hardie® zostały opracowane tak, aby wytrzymały europejski klimat i nie traciły kształtu i stabilności. Dzięki doskonałej odporności na pleśń i wilgoć, właściwości produktu zostają zachowane nawet wtedy, gdy włóknocement James Hardie® jest narażony na wilgoć i zamoczenie.
 
Naturalne warunki
Nie ma materiału całkowicie odpornego na warunki atmosferyczne, dlatego należy liczyć się z tym, że otoczenie (rośliny i drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie, zanieczyszczenia powietrza czy kurz) mogą wpływać na wygląd desek i płyt i pozostawiać ślady na okładzinie elewacyjnej. Co ważne jednak, oba rodzaje okładzin elewacyjnych James Hardie są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz na atak alg i grzybów, a także na gnicie i butwienie.

Czyszczenie
Deski i płyty elewacyjne z cementu włóknistego można czyścić zimną i letnią wodą, a w razie potrzeby łagodnym, nie zawierającym rozpuszczalników środkiem czyszczącym do użytku domowego. Zawsze zaczynaj od góry i pracuj w dół. Po czyszczeniu należy spłukać dużą ilością zimnej, nieciśnieniowej wody. Przed przystąpieniem do czyszczenia całej elewacji należy przetestować wybraną metodę czyszczenia na małej powierzchni, aby upewnić się, że środek czyszczący nie uszkodzi elewacji. Elewacje powinny być czyszczone co najmniej raz w roku.
 
Ochrona przed wilgocią

Jeśli chodzi o ochronę przed wilgocią, cement włóknisty James Hardie jest idealnym systemem budowlanym.
sucha konstrukcja pozwala na uzyskanie ściany wolnej od wilgoci, wentylowana wnęka odprowadza wilgoć, a materiały wykończeniowe pozostają suche. Doskonała jest również ochrona termiczna - latem wentylowana wnęka zapobiega przegrzewaniu się konstrukcji, zimą izolacja termiczna pod okładziną zapewnia komfort cieplny. Dodatkowo okładzina elewacyjna chroni izolację termiczną przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.  Doceniany jest również wygląd i design elewacji - duży wybór materiałów, kolorów, struktur i kształtów pozwala na stworzenie indywidualnego projektu elewacji.
 
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie www.jameshardie.pl
 
Nie wymaga konserwacji - nie ma potrzeby ponownego malowania.
Niepalny - klasa reakcji na ogień A2.
 
Odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne.
Trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.
 
HardiePlank
Okładzina drewniana

 
×