Okładzina elewacyjna na domu jednorodzinnym od renomowanego producenta budynków drewnianych ze Slušovic

Okładzina elewacyjna na domu jednorodzinnym od renomowanego producenta budynków drewnianych ze Slušovic

Firma RUDOLF EKODOMY s.r.o. z siedzibą w Slušovicach, buduje niskoenergetyczne, otwarte dyfuzyjnie i pasywne budynki drewniane, firma była jednym z pierwszych "pionierów" i z powodzeniem przetestowała nowy produkt  na czeskim rynku materiałów budowlanych - deski elewacyjne z cementu włóknistego James Hardie. Poniżej relacja z niedawno zakańczonej pracy, elewacja z okładzinami z cementu włóknistego HardiePlank® na domu jednorodzinnym w Dolnych Měcholupach w Pradze.
 

Deski elewacyjne HardiePlank® oraz wielkoformatowe płyty z cementu włóknistego HardiePanel® firmy James Hardie nadadzą niepowtarzalny charakter każdemu budynkowi. Są one odporne na warunki atmosferyczne, trwałe i dostępne w różnych fakturach oraz niezliczonych kolorach. Stosuje się je nie tylko na elewacje czy przedłużenia okładzin, ale również na podbitki, cokoły, ściany szczytowe itp.
 
Właściciel domu może być zadowolony z wyboru
Inwestor wybrał płytki elewacyjne firmy James Hardie Europe po konsultacji z dyrektorem firmy RUDOLF EKODOMY, panem Jaroslavem Rudolfem, ze względu na minimalne wymagania konserwacyjne podczas użytkowania budynku. Okładzina z cementu włóknistego HardiePlank® zastąpiła drewnianą okładzinę na elewacji wentylowanej, która była pierwotnie przewidziana do budowy domu. Drewno jest doskonałym materiałem na okładziny elewacyjne, ale wymaga pielęgnacji i regularnego malowania, aby po latach zachowało dobry wygląd. Dzięki swojemu wyborowi właściciel domu w Dolnych Měcholupach jest wolny od podobnych zmartwień.
 
Z powyższych powodów okładziny z cementu włóknistego James Hardie stanowią idealny wybór.
Płyty te są dostępne na rynku od prawie 40 lat i w tym czasie niezawodnie udowodniły swoje deklarowane zalety. Dzięki technologii ColourPlus™ nie jest wymagana dodatkowa powłoka elewacyjna. Sucha konstrukcja pozwala na wykonanie ściany wolnej od wilgoci, wentylowana szczelina odprowadza wilgoć, a materiały pozostają suche. Doskonała jest również ochrona termiczna - latem wentylowana szczelina zapobiega przegrzewaniu się konstrukcji, zimą izolacja termiczna pod okładziną zapewnia komfort cieplny.
 
Zarówno wykonawca, jak i inwestor byli bardzo zadowoleni z okładziny domu jednorodzinnego w Dolnych Měcholupach
W związku remontem domu jednorodzinnego w miejscowości Dolní Měcholupy, gdzie firma RUDOLF EKODOMY zastosowała deski HardiePlank® jako okładzinę elewacyjną, dyrektor firmy Jaroslav Rudolf powiedział: "Uważam, że deski HardiePlank® są właściwym materiałem w pełni kompatybilnym z naszymi domami z drewna. Mam tu na myśli nie tylko sam wygląd, ale również ich funkcjonalność, trwałość i bezobsługowość. Dzisiejsi właściciele chętnie decydują się na elewację inną niż tynk, ale nie chcą malować i regularnie konserwować tradycyjnych okładzin drewnianych. A dzięki elewacjom James Hardie otrzymują estetyczne i wysoce funkcjonalne rozwiązanie. Ponadto, deski okazały się idealnym materiałem do pracy. Doceniam ich działanie i chciałbym, aby przyjęły się na rynku. My ze swojej strony jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru i całej realizacji, zadowolony był również inwestor domu."
×