James Hardie pojawił się niedawno w oszałamiającym ośrodku rekreacyjnym w samym sercu Clarach Bay w Aberystwyth. We współpracy z Nick Carroll Architects byliśmy w stanie dostarczyć unikalne rozwiązanie Hardie® Panel do tego projektu. Pierwotnie produkt konkurencyjny był prawie trzykrotnie droższy niż Hardie® Panel, klient zdecydował się wybrać Panele James Hardie dzięki opłacalności, odporności ogniowej A2 i zapewnieniu solidnego rozwiązania okładzinowego.


 
Specyfikacja projektu elewacji uwzględniała jako inspirację kolory, które pasowały do kamieni nadmorskich. Wybrano trzy kolory z palety RAL, które najlepiej pasowały do kamieni dominujących wzdłuż zatoki Clarach, Klient otrzymał do wyboru około sześć opcji takich kombinacji kolorystycznych. Klienci docenili wkład i wszechstronność produktu, który pozostaje jednym z sukcesów tego projektu. Patrząc z plaży, trzy wybrane kolory łączą naturalne kamienie i skały z fasadą budynku – dając poczucie, że budynek został wzniesiony z Clarach Bay.

Ze względu na usytuowanie budynku, okładzina musiała poradzić sobie z wichurami o sile 8, które wywierałyby nacisk i ssanie na powierzchnię okładziny. Określono detal mocowania, który pozwalał każdemu panelowi zginać się w ekstremalnych warunkach, zamiast przykręcać każdą stronę, jak w przypadkach standardowego montażu. Mocowania wymagały stali nierdzewnej o grubości 44 mikronów, aby wytrzymać warunki środowiskowe C4 (słone powietrze), a rozmiar każdego standardowego panelu został pocięty na ¼ , aby umożliwić łatwiejsze podnoszenie i dopasowywanie na miejscu. Podczas projektowania dopasowania i koloru każdego panelu, okładzina została obrócona o 45 stopni, aby pokazać bardzo dynamiczny obraz – elastyczność okładziny Hardie® pozwoliła na uzyskanie ekscytującego wykończenia budynku.

Ciągle odkrywaj

×