James Hardie został założony ponad 130 lat temu w Australii i rozwinął technologię włóknocementu w połowie lat 80-tych. Od tego czasu James Hardie produkuje szeroką gamę włóknisto-cementowych produktów budowlanych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych: Materiały te charakteryzują się wysoką wytrzymałością, trwałością i wszechstronnością.

Wszystkie produkty włókno-cementowe James Hardie są niepalne (A2) zgodnie z EN 13501-1. Wyroby konstrukcyjne z cementu włóknistego są odporne na wodę, pleśń, szkodniki, grzyby i odkształcenia. Cement włóknisty ma długą żywotność, jest odporny na promieniowanie UV i gnicie.

Dzięki rozwojowi technologicznemu i innowacjom nasze produkty są bardziej wydajne niż inne okładziny elewacyjne. Dostosowane do europejskiego klimatu produkty James Hardie pozostają piękne, stabilne i odporne na warunki atmosferyczne, tak jak w dniu instalacji.

Doskonałe właściwości naszych bezobsługowych produktów włóknocementowych sprawiają, że są one pierwszym wyborem dla firm budowlanych, architektów i inwestorów. Cement włóknisty James Hardie jest cieńszy i lżejszy, ale jednocześnie mocniejszy i łatwiejszy w montażu niż większość alternatywnych materiałów budowlanych.

Co to jest włóknocement?

Cement włóknisty to materiał kompozytowy wykonany z cementu wzmocnionego włóknami celulozowymi

Materiał ten został opracowany przez James Hardie na początku lat 80. W ciągu 135 lat ponad 8 milionów domów na całym świecie zostało poszytych okładzinami z cementu włóknistego James Hardie.

Skład produktów włókno-cementowych James Hardie®:
  •      Włókna celulozowe z certyfikatem FSC
  •      cement portlandzki
  •      Piasek
  •      woda
×